جک اتوبوسی و طریقه نصب آن

جک اتوبوسی و طریقه نصب آن

جک اتوبوسی و طریقه نصب آن

در این نوشتار قصد داریم جک اتوبوسی را معرفی، و نحوه نصب جک اتوبوسی را به شما بگوییم. جک اتوبوسی کابینت یکی از زیباترین و روان ترین حالت های بازشو درب کابینت می باشد. دلیل نام گذاری این جک با عنوان “جک اتوبوسی” شباهت آن به حالت باز شدن درب صندوق یا ورود برخی از اتوبوس های می باشد.

جک اتوبوسی چیست؟

درب های کابینت را می توان با حالت های مختلفی سفارش داد که هر کدام از حالت ها مزایای خود را دارند. جک اتوبوسی در هنگام باز شدن ظاهر شیکی را ایجاد می کند و علاوه بر آن کمترین فضا را در هنگام باز شدن اشغال می کند. در صورتی که در جلوی کابینت محدودیت فضا وجود داشته باشد، جک اتوبوسی بهترین گزینه خواهد بود. البته باید مراقب ارتفاع باشید، زیرا این درب به سمت بالا حرکت می کند و باید در قسمت بالای کابینت فضای کافی وجود داشته باشد.

با استفاده از این جک، درب کابینت چند سانتی متر به جلو می آید و بعد به سمت بالا در همان حالت حرکت می کند. این حرکت بسیار نرم و آهسته انجام می شود و حس بسیار خوبی را منتقل می کند.

از مزایای دیگر جک اتوبوسی می توان به تحمل وزن بالا نیز اشاره نمود. این مزیت باعث می گردد که درب های سنگین نیز بتوانند به راحتی روی این جک ها سوار شوند و بدون مشکل باز و بسته شوند. همچنین امکان دسترسی به تمام فضای داخل کابینت در این نوع باز شو وجود دارد که یکی از مزیت های خوب آن می باشد.

مطالب پیشنهادی  دلایل خرید کابینت آنتیک

جک اتوبوسی

طریقه نصب جک اتوبوسی

جک های اتوبوسی انواع مختلفی دارند بنابراین نمی توان با یک روش واحد آن ها را نصب کرد. جک های معمولی سازوکار ساده ای دارند و هر کس که ذره ای دست به آچار باشد می تواند آن ها را نصب کند. در در جک های اتوبوسی قضیه کمی پیچیده است و اجزا باید به درستی در سر جای خود نصب شوند تا در هنگام بسته بودن و باز بودن دقیقا در جای درست باشند. در جک های کابینتی محل اتصال بازو به درب، محل اتصال بازو به بدنه و یک پمپ وجود دارد که با هم عمل باز و بسته شدن را انجام می دهند و باید در جای دقیق نصب شوند.

البته در کنار جک ها راهنمای نصب هم قرار داده می شود و می توانید از آن برای نصب استفاده کنید.

ابزار های لازم برای نصب جک اتوبوسی

برای نصب جک اتوبوسی یا آسانسوری، شما نیاز به پیچ گوشتی، دریل، پیچ و متر یا خط کش دارید. هرچقدر از ابزارهای بیشتر و بهتری بهره ببرید نصب جک نیز آسان تر خواهد بود.

نصب جک اتوبوسی

  1. اتصال یراق آلات به بدنه و درب : جک اتوبوسی دارای یک یراق است که باید به قسمت بدنه و درب متصل شود. این یراق به صورل (L) می باشد و باید به طور دقیق در جای مناسب نصب شود.
  2. اتصال بازو به بدنه و درب: در این مرحله بایستی بازو و جک به قسمت یراق که بدنه متصل است نصب گردد و این مرحله نیز از حساسیت زیادی برخوردار است.
  3. نصب آرام بند: در مرحله آخر آرام بند را که در سمت بدنه باید باشد را نصب کنید. آرام بند باعث می گردد درب به صورت نرم باز و بسته شود و در هنگامی که درب باز است مانع برگشت درب به پایین می گردد.
  4. رگلاژ: در مرحله آخر در صورت نیاز می بایست درب را رگلاژ کنید.
مطالب پیشنهادی  همه چیز درباره کابینت پست مدرن

تماس با ویترین وود

در صورتی که می خواهید کابینت های شیک و با بازشوی آسانسوری و یا اتوبوسی داشته باشید می توانید با ما تماس حاصل نمایید و بعد از انتخاب طرح و رنگ انواع کابینت هایگلاس و ممبران با کیفیت را در اسرع وقت در خانه یا محل کار خود داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات